Спелеотерапія

УВАГА! До 31 січня 2021р. до вказаних цін, за умовами акції, діють Новорічні знижки:
- 10% для номерів економ і - 20% для всіх номерів інших категорій.
У вартість путівки входить проживання, харчування, діагностика і лікування за обраним напрямом оздоровлення або реабілітації. На час карантинних обмежень, всі відділення курорту працюють на базі санаторію «Полтава». Запрошуємо Вас обрати категорію номеру на його сторінці. Перепрошуємо за тимчасові незручності. Будемо раді бачити Вас на нашому курорті.

 

Одним із нових напрямків сучасної медицини є галотерапія (спелеотерапія). Це один із методів немедикаментозної реабілітації та лікування органів дихання з використанням мікроклімату підземних соляних шахт і карстових печер. 
Спелеотерапія – це курс процедур у спеціалізованому приміщенні, умови якого наближені до відомих солотвинських природних соляних печер. Застосовується при захворюваннях бронхо-легеневої системи: бронхіальна астма, хронічні бронхіти з астматичним компонентом; ішемічна хвороба серця; післяінфарктні стани; гіпертонічна хвороба; нейроциркуляторна вегето-судинна дистонія; неврози і неврозоподібні стани; захворювання шкіри: псоріаз і нейродерматити. 
Механізм дії галокамери 
Механізм ґрунтується на лікувальних властивостях негативно заряджених аероіонів NaCl. Негативні іони, потрапивши у дихальні органи людини, подразнюють нервові рецептори у легенях, частково проникають через стінки легеневих альвеол у кров і таким чином впливають на весь організм. У повітрі соляної камери утримується 5мг/м часток солей, розміри яких на 80-90% складають 0,5 мкм, тобто є оптимальними для проникнення в усі відділи дихальних шляхів. 
Мікроклімат соляної камери дуже схожий з кліматом справжньої соляної печери. Дихати соленим повітрям дуже корисно не тільки з лікувальною метою, але й у профілактичних цілях. Пари солі дуже позитивно впливають на загальний стан організму, підвищують опірність людини багатьом хворобам, зміцнюють імунітет. Цей метод застосовується для профілактики і лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання: бронхіальної астми, патології верхніх дихальних шляхів, респіраторних алергій у дітей і дорослих, а також з метою попередження розвитку захворювань органів дихання тих, хто працює в умовах сильної загазованості. 
Лікування може супроводжуватися виділенням великої кількості слизу, і деякі хворі думають, що почалося загострення. Але причина в тому, що пари солі активно діють на слизові оболонки і очищують організм. Погіршення самопочуття (посилення нападів кашлю, поява утрудненого дихання, напади задухи) є природнім для пацієнтів з хронічною патологією, це цілком очікуване явище, яке грає позитивну роль в процесі руйнування сталого патологічного стану. Ці реакції свідчать про зміни загальної реактивності організму у відповідь на дію даного лікувального фактора. Клінічні загострення захворювання зберігаються протягом 5-7 днів, після чого поступово починається позитивна динаміка.

To Top