Спелеотерапія

 

Одним із нових напрямків сучасної медицини є галотерапія (спелеотерапія). Це один із методів немедикаментозної реабілітації та лікування органів дихання з використанням мікроклімату підземних соляних шахт і карстових печер. 
Спелеотерапія – це курс процедур у спеціалізованому приміщенні, умови якого наближені до відомих солотвинських природних соляних печер. Застосовується при захворюваннях бронхо-легеневої системи: бронхіальна астма, хронічні бронхіти з астматичним компонентом; ішемічна хвороба серця; післяінфарктні стани; гіпертонічна хвороба; нейроциркуляторна вегето-судинна дистонія; неврози і неврозоподібні стани; захворювання шкіри: псоріаз і нейродерматити. 
Механізм дії галокамери 
Механізм ґрунтується на лікувальних властивостях негативно заряджених аероіонів NaCl. Негативні іони, потрапивши у дихальні органи людини, подразнюють нервові рецептори у легенях, частково проникають через стінки легеневих альвеол у кров і таким чином впливають на весь організм. У повітрі соляної камери утримується 5мг/м часток солей, розміри яких на 80-90% складають 0,5 мкм, тобто є оптимальними для проникнення в усі відділи дихальних шляхів. 
Мікроклімат соляної камери дуже схожий з кліматом справжньої соляної печери. Дихати соленим повітрям дуже корисно не тільки з лікувальною метою, але й у профілактичних цілях. Пари солі дуже позитивно впливають на загальний стан організму, підвищують опірність людини багатьом хворобам, зміцнюють імунітет. Цей метод застосовується для профілактики і лікування гострих і хронічних захворювань органів дихання: бронхіальної астми, патології верхніх дихальних шляхів, респіраторних алергій у дітей і дорослих, а також з метою попередження розвитку захворювань органів дихання тих, хто працює в умовах сильної загазованості. 
Лікування може супроводжуватися виділенням великої кількості слизу, і деякі хворі думають, що почалося загострення. Але причина в тому, що пари солі активно діють на слизові оболонки і очищують організм. Погіршення самопочуття (посилення нападів кашлю, поява утрудненого дихання, напади задухи) є природнім для пацієнтів з хронічною патологією, це цілком очікуване явище, яке грає позитивну роль в процесі руйнування сталого патологічного стану. Ці реакції свідчать про зміни загальної реактивності організму у відповідь на дію даного лікувального фактора. Клінічні загострення захворювання зберігаються протягом 5-7 днів, після чого поступово починається позитивна динаміка.

To Top