Психотерапія

З давніх часів зберігся вислів, що медицина стоїть на трьох китах: ніж, трава і слово. Таким чином, за фактором словесного впливу з лікувальною метою визначалася така сама сила, як і за тими засобами, що в своєму еволюційному розвиткові дали основні галузі медицини — хірургічне втручання і лікарську терапію. 
Курортний лікар за визначенням має бути прекрасним діагностом, фахівцем у комплексній реабілітації організму і гарним психологом. Адже санаторно-курортне лікування не обмежується боротьбою лише з однією тілесною недугою. Комплексний підхід до оздоровлення, який застосовують на курорті «Миргород» передбачає лікування те тільки тіла, а й душі, відновлення у відпочиваючого позитивного сприйняття світу, впевненості в завтрашньому дні. Саме такий підхід забезпечує найбільший ефект оздоровлення. І тут важливе все. І високий професіоналізм курортних лікарів, і унікальні природні лікувальні чинники, і найсучасніша лікувально-діагностична база, і краса курортних парків, і спілкування з природою, і психологічний контакт лікаря і відпочиваючого. А з чим за ефективністю благотворного психологічного впливу можна порівняти унікальний танцюючий світломузичний фонтан, або «Млин здоров’я», який крутить над тихоплинним Хоролом свої могутні крила, підсвічені сотнями райдужних вогнів, кожним помахом віддаляючи сумні думки і спомини про життєві негаразди, як символ того, що здоров’я на курорті «Миргород» можна черпати безкінечно. 
До речі, це чи не єдиний курорт, на території якого діє старовинний православний храм, дзвони якого, крім духовного, мають і глибокий оздоровчий ефект. Саме в соборі Успення Пресвятої Богородиці щопонеділка проводиться молебень за здоров’я і благополуччя відпочиваючих. Тож тут піклуються не лише про фізичне, а й про духовне здоров’я своїх гостей. Якщо ж існує потреба в фаховій психологічній корекції, ви тут знайдете прекрасних спеціалістів. 
Психотерапію звичайно поділяють на загальну і спеціальну. 
Загальна психотерапія — це комплекс психічних факторів, що діють на хворого будь-якого профілю і мають на меті зміцнення його сил у боротьбі з хворобою, створення довкола нього охоронно-відновного режиму, який виключав би психічну травматизацію і ятрогенію. 
Спеціальну психотерапію застосовують у клініці таких захворювань, при яких психічні методи лікування виступають на передній план. При цьому використовують методики раціональної психотерапії — активізуючої, стимулюючої, компенсаторної психотерапії, бо психотерапевтичне переконування не може обмежуватися заспокоєнням хворого, воно має бути спрямоване і на активізацію, на перебудову поведінки хворого. 
Психотерапія є допоміжним засобом, як загальна атмосфера, на фоні якої здійснюється санаторно-курортне лікування.

To Top