Мікроклізми з лікувальними засобами

УВАГА! До 31 січня 2021р. до вказаних цін, за умовами акції, діють Новорічні знижки:
- 10% для номерів економ і - 20% для всіх номерів інших категорій.
У вартість путівки входить проживання, харчування, діагностика і лікування за обраним напрямом оздоровлення або реабілітації. На час карантинних обмежень, всі відділення курорту працюють на базі санаторію «Полтава». Запрошуємо Вас обрати категорію номеру на його сторінці. Перепрошуємо за тимчасові незручності. Будемо раді бачити Вас на нашому курорті.

Обґрунтованість: ректальні методи введення лікарських речовин широко використовується в комплексному лікуванні хворих хронічними ентероколітами, особливо проктосигмоідитами. 

Методика проведення процедури: розчин готують заздалегідь в окремому посуді. Процедуру проводять на кушетці в положенні на лівому боці, або в колінно-ліктьовому положенні. Якщо на лівому боці, то коліна повинні бути підтягнуті до живота. У пряму кишку уводять наконечник, змазаний вазеліном та з'єднаний зі шприцом Жане, заповнений необхідним для введення розчином, та помалу видавлюють у пряму кишку. Вводять 100-200 мл розчину, температура 37-39°С, після цього хворий повинен 20-30 хвилин спокійно полежати. 
Види мікроклізм: 
- послаблюючі: з відваром трав (лист сенни, крушина, евкаліпт) і масляні емульсійні. Для приготування емульсійної клізми беруть 0,5 столових ложки води, змішують з 1 ст. ложкою масла, розводять в 100 мл води і вводять в пряму кишку. Введене масло обволікає кал, проникає між ним до слизової оболонки кишечнику і полегшує його спорожнення. Використовують соняшникову, лляну олії та вазелінове масло. 
обволікаючі: заспокійливі клізми призначають при виражених процесах з больовим синдромом, спастичні явища, підсилена перистальтика. Це крохмальні, адреналінові, антипіринові. 
- дезинфікуючі та в’яжучі: мікро клізми з коларголом, 0,25-0,5 мл на 100 мл. Води, марганцевокислого калію 1 : 3000, 1:2000, протарголу; 0,25% - 50,0 мл, таніну 5,0 - 10,0 мл на 1 літр, ін. Використовуються відвари трав: звіробій, кора дуба, спориш, собача кропива.  
- содові: при наявності ацетону в сечі; 
- мікроклізми з грязьовим віджимом: один об’єм лікувальної торфогрязі розмішують мінеральною водою до одержання однорідної маси, потім цей розчин фільтрують крізь щільну тканину і вводять у пряму кишку. 
- мікро клізми з пелоідіном: по 100 мл. 
Методика мікроклізм у дітей: мінеральну воду або медикаментозні препарати, відвари трав уводять після акта дефекації. Мінеральну воду беруть з розрахунку 0,5 - 1,0 мл на 1 кг маси тіла дитини. Мікро клізми дітям призначають, коли протипоказане питне лікування мінеральною водою, при захворюваннях проктосигмоідального товстого кишечнику. 
Показання: 
- хронічні коліти 
- проктосигмоідіти 
- спастичні коліти, 
- метеоризм, поноси і запори, 
- сфінктерити 
- діскінезії кишечнику

To Top