Дієтичне харчування

Одним із важливих лікувальних чинників на курорті «Миргород» є лікувальне харчування екологічно чистими продуктами. Будь-який людський організм потребує надходження в певному кількісному і якісному співвідношенні білків, жирів, вуглеводів, мінеральних речовин, вітамінів, води. Фізіологічна потреба організму в цих речовинах, а також енергетична цінність харчового раціону залежить від віку, статі, енергозатрат. Для здоров’я дуже важливо додержуватися правильного режиму харчування. Найраціональніше їсти 4 - 5 разів на день. За енергетичною цінністю денний раціон розподіляють так: на сніданок - 30 - 35%, на обід - 40 - 45%, на вечерю - 15 - 20% і перед сном - кефір. 

Діяльність органів травної системи взаємопов'язана і взаємозалежна. Узгоджену діяльність цих органів регулює нервова система. Тому так важливо їсти з добрим настроєм. Цьому сприяють гарна обстановка в залі дієтичної їдальні, красиве сервірування столу, увага й чуйність обслуговуючого персоналу, смачна їжа. 
Їсти треба без поспіху, старанно пережовуючи. Треба бути помірним у їді, особливо при зайвій масі. Найпростішим способом визначення належної маси є обчислення різниці між зростом у сантиметрах і цифрою 100. 
У віці після 40 років допускається збільшення маси на 5 - 10%. На курорті Миргород застосовують дієти 1, 2, 5, 9, 10 та їх варіанти, рекомендовані інститутом харчування АМН України.

To Top