Бальнеогрязелікарня

Бальнеогрязелікарня

Бальнеогрязелікарня курорту «Миргород», яка неодноразово визнавалася кращою в Україні, є основною базою для відпуску процедур відпочиваючим санаторіїв «Березовий гай», «Миргород», «Полтава», «Хорол» та має можливості надавати послуги населенню регіону за госпрозрахунком. Сьогодні її лікувально-діагностична база об’єднує більше сотні процедур, діагностичних та лікувальних методик. Щодня тут відпускають більше 4000 процедур.

До складу бальнеогрязелікарні входять: бювет, водолікарня, грязелікарня, які працюють протягом усього року та лікувальний пляж з човновою станцією, які запрошують відпочиваючих з травня до вересня місяця.

Автоматичний бювет лікувальних вод обладнаний сучасною системою «Джерело-Люкс», яка повністю зберігає цілющі властивості унікальної Миргородської мінеральної води і підтримує необхідну для ефективного лікування температуру. По електронних картках відпускається мінеральна вода з фітодобавками (ехінацея та женьшень).

Розташована у центрі курорту в сучасних, об’єднаних переходом корпусах бальнео- та грязелікарні з оригінальними дизайнерськими рішеннями кожного відділення, кожного окремого приміщення вона дійсно заслуговує на звання храму SPA, в якому лікують не тільки тіло, а й душу.

Сьогодні Бальнеогрязелікарня курорту «Миргород» пропонує найновіші технології світової курортології та фізіотерапії, найсучасніші медичні методики та найширший вибір бальнеопроцедур таких, як ванни:

      - мінеральні

      - бішофітні

      - вуглекислі

      - перлинні

      - скипидарні

      - селенові

      - хвойні

      - протиревматичні

      - дерматологічні

      - «Царица Востока»

      - «Каффа»

      - вихрова

      - чотирикамерна

Ароматичні ванни: Каштан, розмарин, валеріана, лаванда.

Гідромасажні ванни: «Аквамеден», «Карра», підводний душ масаж.

Лікувальні душі: циркулярний, висхідний, душ «Дощик», душ «Шарко»

Лікувальний басейн європейського рівня з каскадною подачею води, гідромасажем, джакузі, системою «зустрічна хвиля», постійною очисткою води, комфортними душовими і роздягальнями стане приємним доповненням до відпочинку гостей курорту «Миргород». А нова методика пасивного підводного вертикального витягнення поперекового відділу хребта за допомогою аквапоясу «Айрекс» допоможе поправити стан здоров’я прямо в басейні. Все створює гармонію душі і тіла, додає ще більше сил і енергії.

Максимальні можливості оздоровлення, відновлення 
і профілактики 
в бальнеогрязелікарні дає і потужний комплекс фізіотерапевтичних процедур, який об’єднує найсучасніші медичні досягнення:

          - гідролазерний душ «Дощик»

      - гідролазерний масаж ясен

      - гідролазерне зрошування мінеральною водою вагіни

      - ультразвукову терапію

      - інгаляційну терапію

      - ароматерапію

      - кисневу пінку

      - фітотерапію

      - гідроколонотерапію.

Все це сприятиме суттєвому поліпшенню вашого здоров’я.

Грязелікарня об’єднує: грязьове відділення для загального грязьового обгортання та для місцевих грязьових процедур (грязьові рукавички і грязьові шкарпетки) та відділення електрогрязелікування.

Цілющі властивості унікальних торф’яних лікувальних грязей з місцевого родовища добре відомі. Біологічно активні, насичені найнеобхіднішими для організму макро- та мікроелементами торф’яні лікувальні грязі дають прекрасний оздоровчий ефект.

Механізм дії грязей складний і різноманітний. Грязьова процедура термічним, хімічним і механічним факторами діє на нервові закінчення, розташовані у шкірі та слизових оболонках. Крім того, складові частини торф’яної грязі, такі як сірководень, йод, амінові основи, гормоноподібні речовини тощо, всмоктуються через шкіру і слизові оболонки, надходять у загальне кров’яне русло, і, в свою чергу, викликають реакції організму.

Добрий ефект дають торфогрязьові процедури при хронічному гастриті із збереженою секреторною функцією, перигастриті, перидуоденіті, хронічному холециститі, ангіохоліті, гепатиті, коліті, спайковій хворобі черевної порожнини. Грязелікування успішно застосовують також при супровідних захворюваннях: подагрі, хронічному артриті різного походження, хронічному радикуліті, гінекологічних захворюваннях. Для того, щоб оцінити популярність і масштаби застосування лікувальних грязей, досить сказати, що навіть при мінімальних дозах, прийнятих для ослабленого організму, тут використовують понад 1200 тон лікувальних грязей.

 Особливої уваги заслуговує гінекологічне відділення бальнеогрязелікарніКомплексне лікування за сучасними методиками, з використанням широкого спектру апаратної фізіотерапії, бальнеології, грязьових ректальних і вагінальних тампонів, мінерального гідролазерного зрошування, дає неперевершені результати при лікуванні урологічних і гінекологічних хвороб, а також при лікуванні безпліддя подружніх пар, яким тут успішно займаються. Два лікарі-акушери-гінекологи вищої кваліфікаційної категорії ведуть прийом санаторних відпочиваючих та пацієнтів по госпрозрахунку. Лікарі володіють навичками (кольпоскопії шийки матки, діатермопунктури шийки матки, введення та видалення ВМС, діатермокоагуляції кондилом, гранульом і т. ін.). Тут же працює кабінет ультразвукової діагностики гінекологічних захворювань та моніторування плоду.

Бальнеогрязелікарня постійно оновлюється і розвивається. Відпочиваючим, які відвідували її кілька років назад, важко навіть уявити ті разючі зміни, які перетворили звичайну водолікарню радянських часів на храм SPA – лікування та відпочинку, якому заздрять сьогодні і європейці. І не просто заздрять, а їдуть сюди лікуватися. Адже крім заворожуючих красою дизайнерських рішень, бальнеогрязелікарня приваблює відпочиваючих і надзвичайно широким спектром оздоровчих можливостей. Тільки останнім часом тут додатково впроваджено нові методики лікування:

Селенова ванна - сприяє загальному розслабленню, зміцнює сон, виводить із організму тяжкі і радіоактивні метали, підсилює обмінні процеси в шкірі, суглобах, покращує кровообіг, зміцнює імунну систему.

 Активно використовується прекрасний лікувальний ефект гідгромасажних ванн «Карра», «Аквамеден», підводного душу-масажу при захворюваннях опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, порушенні обміну речовин, остеохондрозі, целюліті.

Ванна «Каффа» До складу ванни входить: натуральне сухе молоко, морська сіль, екстракт алое, екстракт кави. «Каффа» зволожує шкіру, робить її еластичною, гладенькою, очищає, живить, збагачує її вітамінами. Набула широкого застосування при дерматитах, іхтіозі; клімактеричних розладах у жінок в післяменопаузі, захворюваннях серцево-судинної системи, що супроводжуються спазмами судин з тахікардією.

Ванна «Царица Востока». За легендою цариця Клеопатра приймала молочну ванну для збереження своєї молодості та краси. До складу ванни входить: натуральне сухе молоко, морська сіль, екстракт алое, екстракт жасмину, масло жасмину. «Царица Востока» живить, зволожує, очищає шкіру, збагачує її вітамінами, робить шкіру гладенькою і еластичною. Прийнявши таку ванну, ви відчуєте гордість за ніжність своєї шкіри.

Загальна ванна за Валінським. Водолікувальна процедура, при якій пацієнта розміщують у ванну при температурі води 36-37°С, потім поступово додають гарячу воду до температури 40-42°С. Процедура є сильнодіючим термічним подразником, у зв’язку з чим викликає виражені фізіологічні зрушення в організмі. Прийом ванни сприяє зменшенню запалення в хронічній фазі, стимулює обмінні процеси в організмі, діє потогінно. Знайшла своє застосування при хронічних захворюваннях жіночих статевих органів, хронічних простатитах, захворюваннях верхніх дихальних шляхів, хворобі Бехтерєва, хронічних ревматичних захворюваннях, ожирінні, захворюваннях нервової системи.

Скипидарна ванна - біла скипидарна емульсія розширює та ритмічно звужує капіляри, підвищує артеріальний тиск, покращує видільну функцію нирок. Жовтий скипидарний розчин у ванні покращує показники об’ємного кровотоку, знижує венозний тонус судин, нормалізує ліпіди крові.

Гідрофотомагнітна вихорна ванна «Купава» -сприяє відновленню мікро циркуляції в статевих органах, особливо у чоловіків (ефект «Віагри»), високоефективна при сексуальних розладах, статевій слабкості, ендокринних захворюваннях (діабетичній полінейропатії, ангіопатіях кінцівок), хворобах опорно-рухового апарату, аменореї.

Лікувальні мазьові тампони з сухим бактеріальним препаратом «Наріне» -застосовуються при запальних процесах матки, вагіни, ерозіях, ендоцервіцитах шийки матки, атрофічних кольпітах.

Ультразвукова терапія, ультрафонофорез лідази, 25% анальгінової мазі, 3% мазі хондроксиду призначається і має гарний позитивний результат при захворюваннях опорно-рухового апарату, периферичної нервової та бронхолегеневої систем; при хворобах внутрішніх органів та захворювань жіночої статевої сфери.

Гідролазерне зрошення мінеральною водою призначають при гінекологічних захворюваннях: безплідді, аднекситах, параметриті.

Гідроколонотерапія (кишкове зрошення). Це щадливе промивання товстого кишківника водою з метою виведення шлаків, корекції мінерального балансу організму та відновлення нормальної кишкової флори.

 Лікувальні мікроклізми з сухим бактеріальним препаратом «Наріне» - відновлюють мікрофлору кишківника, пригнічують ріст умовно патогенної флори. Застосовують для профілактики та лікування шлунково-кишкових захворювань, а також дисбактеріозів, що розвиваються при різних патологічних станах: цукровому діабеті, алергіях, а також у акушерсько-гінекологічній практиці.

Гідролазерний душ «Дощик» дозволяє одночасно діяти водним потоком і лазерним випроміненням червоного кольору на тіло пацієнта. Структурована вода при впливі на тіло пацієнта – діє протизапально. Лазерне випромінення – стимулює імунну систему, поліпшує трофіку тканин, активізує захисні сили організму.

Киснева «пінка» - метод лікування із застосуванням сиглетно-кисневої суміші, фітосиропів, екстракту солодки, які вводяться в організм через шлунково-кишковий тракт у вигляді пінки. Фітосиропи нормалізують функцію центральної та периферичної нервової системи, знімають втому, підвищують імунітет, покращують апетит, функціональний стан гепатобіліарної системи.

Лікувальні чаї - у фітобарі до послуг відпочиваючих наступні лікувальні чаї, а саме: заспокійливий, протикашльовий, шлунковий, жовчогінний, цукрознижуючий, жовчогінний, нирковий, вітамінний.

Важливою складовою кліматолікування на курорті «Миргород» є підрозділ Бальнеогрязелікарні - лікувальний пляж. Пляж розташований на березі тихоплинної екологічно чистої річки Хорол. Тут же обладнане місце для дитячого пляжу. Зона лікувального пляжу знаходяться під регулярним санітарно-бактеріологічним контролем. Відпуск і дозування повітряних, сонячних ванн, купання в річці проводиться по методиках інституту кліматолікування. 
Лікувальний пляж укомплектований всім необхідним обладнанням (сучасні пластикові лежаки, загальні та індивідуальні парасольки, душ, туалет, роздягальні і т. ін.). На пляжі організовані пости рятувальної медичної служби де чергують медичні сестри та лікар-терапевт, а також пости рятувальної служби, в складі двох рятівників, які постійно знаходяться на рятувальному човні в зоні акваторію пляжу. Для зручності відпочиваючих двічі на годину оголошуються метеорологічні показники: температура повітря, води і т. ін.

Біля пляжу розташована човнова станція з широким вибором човнів та гідровелосипедів. Тут створені всі умови, щоб Ви у повній мірі могли насолодитися комфортним відпочинком на воді і суттєво покращили власне здоров’я.

To Top