Санаторій "Березовий гай"

Санаторій «Березовий гай» - національний лідер у лікуванні цукрового діабету та інших порушень обміну речовин, який об'єднує найсучасніші досягнення українських та іноземних науковців у цій сфері, універсальні можливості новітніх методик лікування та всі переваги СПА-відпочинку.

Сьогодні санаторій «Березовий гай» - національний лідер у лікуванні цукрового діабету у дорослих та дітей, добре відомий в Україні, країнах ближнього і дальнього зарубіжжя. Саме тут людям допомагають системно і грамотно впливати на прояви хвороби, запобігати формуванню ускладнень, а головне, використовуючи природні лікувальні фактори курорту і найсучасніші методики, забезпечують реальний результат, і цей результат — стійке покращення здоров’я, позитивне сприйняття життя, впевненість у собі. Завдяки співпраці з НДІ ендокринології та обміну речовин імені В.П. Комісаренко та іноземними клініками, в санаторії були кардинально змінені підходи до лікування цукрового діабету. Природа цих змін стосується не лише методик лікування, напруженої праці колективу, а й суттєвих змін ставлення людей до діабету та його лікування.

З метою підвищення ефективності лікування в санаторії „Березовий гай" вперше в Україні у 1994 році була створена „Школа життя з цукровим діабетом", яка в 1998 році за сприяння німецьких фірм, була розширена та доповнена і стала базовою в Україні. У школі цукрового діабету хворі навчаються самоконтролю, вмінню контролювати в домашніх умовах перебіг хвороби, вірно оцінювати показники, одержані при контролі і самостійно приймати рішення щодо змін у лікуванні.

Навчальний клас обладнано на сучасному рівні: мультимедійне обладнання, зразки цукрознижуючих препаратів для лікування цукрового діабету 1-го і 2-го типів, нові засоби для введення інсуліну - шприци і шприц-ручки різних фірм. Широко подані засоби для експрес-діагностики вмісту глюкози в крові та сечі, глюкометри різних фірм.

Демонструється багато таблиць, що відображають основи обміну речовин у здоровому і хворому організмі, ускладнення діабету, таблиці для розрахунку вуглеводних одиниць, по лікувальній фізкультурі та інше.

Головна мета школи — навчити людей, хворих на цукровий діабет, жити кращим, повноцінним життям, переконатися в тому, що діабет – це не вирок, а інший спосіб життя.

Поєднання власних методик і світових технологій, наукових розробок німецьких і українських фахівців, впровадження унікальної програми «Школа життя з діабетом», роблять санаторій «Березовий гай» центром національного рівня високоефективної реабілітації хворих на цукровий діабет, тому саме тут у 2008 році був створений Всеукраїнський центр санаторно-курортної реабілітації дітей і підлітків на базі відділення для дітей хворих на цукровий діабет у супроводі батьків. Сьогодні іноземні партнери визнають, що такого комплексу найсучаснішого обладнання і ефективних методик, зібраного в одному санаторії, немає і в кращих клініках Європи. Завдяки новітнім методикам визначення антитіл глютаматдекарбоксилази в сироватці крові тут виявляють пацієнтів з ризиком захворювання на цукровий діабет за декілька років до клінічних проявів цієї хвороби. Для диференціального діагнозу між діабетом І і ІІ типу та правильного вибору лікування крім виявлення антитіл до глютаматдекарбоксилази визначають рівень С-пептиду в сироватці крові - показник секреції свого інсуліну підшлунковою залозою.

З метою виявлення раннього ураження нирок проводять дослідження сечі на наявність мікроальбумінурії. 

У вартість путівки входить:
 • Проживання

  У 1-місних, 2-місних, 3-місних номерах з усіма зручностями

 • Медичне обстеження

  Використовуючи найсучасніше діагностичне обладнання

 • Лікування

  Ефективне лікування за новітніми методиками

 • Харчування

  Дієтичне харчування екологічно чистими продуктами

Лікуванню дітей та підлітків, хворих на цукровий діабет та сімейному оздоровленню в санаторії "Березовий гай" приділяється особлива увага. Для більшої зручності оздоровлення і відпочинку дорослих з дітьми тут створена дитяча кімната, в якій дозвілля дітей організовують висококваліфіковані вихователі. Неперевершена ефективність оздоровлення дітей та підлітків хворих на цукровий діабет у санаторії «Березовий гай» високо оцінена не тільки в Україні, а й за кордоном. Про це свідчить неодноразова участь колективу санаторію в благодійних міжнародних програмах оздоровлення дітей. 

Показаннями для лікування в реабілітаційних відділеннях санаторію є цукровий діабет латентний, явний, легкого, середнього ступеня тяжкості та тяжкого ступеня в стадії компенсації і субкомпенсації; післяопераційний гіпотиреоз у стадії компенсації, захворювання шлунково-кишкового тракту.

У зв’язку з особливою сьогодні актуальністю реабілітації при захворюваннях щитоподібної залози, у санаторії відкрито спеціалізоване відділення, в якому проводять реабілітацію хворих після оперативних втручань на щитоподібній залозі, а саме при післяопераційному гіпотиреозі.

За рік у санаторії оздоровлюється більше 8500 людей, із них 1400 діти і підлітки, у тому числі, хворі на цукровий діабет більше 3000 дорослих та 500-600 дітей. Лікування і обстеження призначається індивідуально, залежно від тяжкості захворювання, компенсації, супутньої патології і протипоказань.

Санаторій має власну лікувально-діагностичну базу: 

 • 3 фізіотерапевтичні кабінети,
 • 2 зали ЛФК,
 • зал велотренажерів,
 • кабінет мікроклізм та кишкових промивань;
 • масажні кабінети,
 • кабінет синглетно-кисневої терапії,
 • психотерапії, ароматерапії.

У кабінеті для забору крові на цукор працює апарат „Аналізатор глюкози Super GL" на 32 пробірки. Рівень глюкози в крові, за необхідності, визначається цілодобово.

Апарат „DСА 2000" для визначення глікозильованого гемоглобіну в капілярній крові допомагає визначити рівень компенсації цукрового діабету, а апарат „CGMS" дозволяє проводити постійне моніторування рівня цукру крові і за три доби проводить 865 аналізів, що дає змогу виявляти приховані гіпоглікемії, адекватно провести корекцію дози інсуліну чи пероральних цукрознижуючих препаратів.

Окрім цього в санаторії працює кабінет мамографії - це рентгенографічне дослідження молочних залоз за допомогою мамографа останнього покоління, який дозволяє виявити захворювання і пухлинні утворення на ранній стадії. Саме тому мамографію рекомендовано проходити всім жінкам після 35-40 років 1 раз на 1-2 роки, навіть якщо у жінки немає ніяких скарг з приводу стану її молочних залоз. Жінкам після 45-50 років проходити мамографію необхідно щорічно.

Також в санаторії працює кабінет карбоксітерапії. Це сучасна терапія, яка передбачає введення під шкіру вуглекислого газу, який допомагає посилити кровообіг, наситити шкіру поживними речовинами, допомагаючи відновити водний баланс шкіри та активізувати синтез колагену і показана при остеохондрозі, артриті, поліартриті, грижі міжхребетних дисків, болю в м’язах, покращує рухливість суглобів. Стимулює імунну активність та має потужний омолоджуючий ефект.

Відкрито кабінет діабетичної стопи, де зняття гіперкератозу і апаратний педикюр проводиться за допомогою сучасного апарату "Сіріус NТ Мікро", також тут роблять атравматичний апаратний манікюр, що особливо важливо при захворюванні цукровим діабетом.

Відкритий кабінет інфузійної терапії, де проводяться внутрішньовенні введення препаратів. Тепер трофічні виразки на ногах, та діабетичні полінейропатії лікуються успішніше.

Прекрасно обладнаний фітобар санаторію пропонує відпочиваючим широкий вибір лікувальних чаїв та збагачені киснем фітонастої. 

Також санаторій пропонує своїм відвідувачам кваліфіковану допомогу у лікуванні хронічного гастриту, хронічного коліту та ентероколіту різної етіології; захворювань печінки, жовчних шляхів та підшлункової залози.

Кваліфіковані лікарі проводять повне медичне обстеження і призначають ефективне лікування при цукровому діабеті та захворюваннях органів травлення з використанням основних лікувальних чинників курорту, до яких належать: слабо мінералізована хлоридно-натрієва мінеральна вода, яку застосовують як для внутрішнього, так і для зовнішнього використання, торфогрязелікування; різні методики апаратної фізіотерапії (світло та електролікування, КВЧ-, лазеро-, ультразвукова, магнітотерапія), синглетно-киснева терапія, лікувальний масаж, психо- та ароматерапія, лікувальна фізкультура.

Ефективно працює кабінет пневмопресингу, що сприяє покращенню кровотоку та проводить лімфодренаж, зокрема нижніх кінцівок. Це надзвичайно важливо при лікуванні хворих з діабетичними ангіопатіями.

До послуг відпочиваючих загально курортна Бальнеогрязелікарня, визнана кращою в Україні, де хворі приймають різноманітні ванни (перлинні, хвойні, азотні, мінеральні, вуглекислі, бішофітні, скипідарні, ароматичні та інші), душі (гідролазерні, циркулярні, дощик, висхідний, Шарко, підводний душ-масаж), торфогрязелікування, гальваногрязь.

Максимальний ефект від водолікування можна отримати у високотехнологічних ванних комплексах і прекрасному лікувальному басейні, оснащеному найсучаснішим обладнанням, в якому використовують унікальні методики пасивного вертикального витягнення хребта за допомогою швейцарських поясів «Айрекс» і аквастеп.

Ще одна перлина курорту — найсучасніша Курортна поліклініка з кабінетами функціональної діагностики захворювань органів травлення і обміну речовин (гастродуоденоскопії, внутрішньо-шлункової РН-метрії, УЗД, багатомоментного дуоденального зондування) і серцево-судинної системи (ЕКГ, реовазографії, капіляроскопії). Клінічна, біохімічна, бактеріологічна та імунологічна лабораторії поліклініки, оснащені новітнім обладнанням провідних світових виробників.

Крім найсучасніших методик діагностики і лікування всього організму, в поліклініці бажаючі знайдуть і кріосауну, і солярій, й інші актуальні процедури, які не тільки відновлюють здоров’я, а й красу та молодість.

Одним із важливих лікувальних чинників для хворих із захворюваннями органів травлення та цукрового діабету є лікувальне харчування. Використовується замовна система харчування для відпочиваючих із захворюваннями органів травлення. Харчування у хворих на цукровий діабет 6-ти разове, дієта по 3-х варіантах беззамовної 9-ї дієти або новий варіант 9 дієти розроблений у санаторії з урахуванням маси тіла, зросту, віку і отримуваної медикаментозної терапії. Відпочиваючі харчуються в одну зміну. Зали для прийому їжі просторі, світлі, обладнані системою кондиціонування повітря, естетично оформлені.

Завдяки самовідданій праці персоналу санаторію кожен відпочиваючий «Березового гаю» знайде свою гармонію з навколишнім світом.

УМОВИ ПРОЖИВАННЯ:

2-місні кімнати з усіма зручностями, 2-місні кімнати з усіма зручностями покращені, 1-місні кімнати з усіма зручностями, 1-місні кімнати з усіма зручностями покращені, 1-місні «Люкси», 2-місні «Люкси» 2-кімнатні. У всіх номерах є холодильники та телевізори з кабельним телебаченням.

 • 1-місні
 • 2-місні
Забронювати путівку зараз
Санаторій “Березовий гай” - +38 (05355) 5-52-65, +38 (05355) 5-21-24
м.т.: +38(099)048-76-24, для листів у Viber/Telegram +38(063)304-48-82
To Top