Бронювання путівок

Відео

Відео

Publications

Публікації

Погода в Миргороді

Замовити квиток

Акції

 

            

Історія курорту

 Курорт «Миргород» почав розвиватися на початку XX ст. А почалося все з нестачі питної води у Миргороді. У 1912 році було пробурено артезіанську свердловину, з якої і почало бити потужне джерело, до 33 тисяч відер за добу. Свердловину вирішили спочатку засипати, тому що вода була солонувата і з неприємним запахом. А потім почали використовувати воду для пожежного двору та лазні. Користуючись водою, мешканці міста помітили, що після прийому декількох ванн, у них почала пропадати ломота в суглобах, покращувалось загальне самопочуття. І ці чутки швидко розповсюджувались по всій окрузі. У зв’язку з цим земський лікар І.А.Зубковський неодноразово направляв воду на обстеження в лабораторії Харківського, Катеринославського, Київського політехнічних інститутів та у військово-медичну академію Петербурга. Усі аналізи миргородської води дали близькі за значенням результати і показали, що вона належить до слабкомінералізованих хлоридно-натрієвих вод.

Засновник курорту І.А.Зубковський в центрі

 

11 серпня 1915 року медична рада визнала мінеральну воду миргородської свердловини лікувальною і дозволила використовувати її для зовнішнього застосування (у вигляді ванн).Результати аналізів показали, що миргородська вода за вмістом хлористого натрію близька до вод курортів Соден, Баден-Баден, Аахен, які призначають для внутрішнього вживання.

У 1916 р. медична рада дала дозвіл вживати воду з миргородської свердловини як внутрішній лікувальний засіб та розливати її для вивезення в інші місця.

 

Завдяки ініціативі й наполегливості І.А. Зубковського 15 квітня 1917 р. було відкрито водолікарню в пристосованому для цього приміщенні міської лазні. Так розпочався перший курортний сезон і з цього часу пішов відлік історії миргородської оздоровниці. Вже за перші місяці лікування пройшли 585 хворих (було відпущено 19534 ванни). Переважали хворі з ревматизмом, подагрою, захворюваннями периферичної нервової системи. Уже в ті часи бажаючих лікуватися було так багато, що управління водами оголосило про припинення приймання хворих з інших губерній. Тому хворі, які не могли потрапити в водолікарню, приймали мінеральніванни на приватних квартирах. Старий Миргород. полотно, олія

 

У 1919 р. декретом Ради Народних Комісарів було проголошенозаснування курорту «Миргород». Основну групу тих, хто лікувався,становили тоді хворі на хронічний ревматизм (43,3%), з ураженням периферичної нервової системи (18,73%), з подагрою (14,48%). Мінеральну воду призначали і для внутрішнього споживання (при атонії кишок, сечокислому діатезі). Для поліпшення смакових якостей воду газували.

У 1925 р. курорт перейшов у відання курортного управління Народного Комісаріату охорони здоров’я УРСР.

У 1927 - 1929 ppпробурено другу свердловину мінеральної води, а в 1933 р. в чудовому парку збудовано спальний корпус на 260 місць і літню дачу на 90 місць, здійснено великі роботи по благоустрою території. З року в рік розширювалась оздоровниця. Так, наприклад, якщо в 1927 р. в ній лікувалося 2565 хворих, то через десять років уже 11020. 2.jpg

 

У 1937 р. пробурено ще одну свердловину мінеральної води. Подальший розвиток курорту перервала війна. Німецько-фашистські загарбники заподіяли величезної шкоди оздоровниці - на суму понад 10 млн. крб.

 

Відразу ж після визволення Миргорода від німецько-фашистських окупантів (18 вересня 1943 р.) розпочалась відбудова курорту. У весняно-літній період 1946 року вже працював госпіталь-санаторій на 300 ліжок, де лікувалися переважно інваліди Вітчизняної війни.

 

Із 1947 р. санаторій почав спеціалізуватися на лікуванні захворювань органів травлення. Із 300 наявних у ньому ліжок для цього було виділено 200, а 100 - загальнотерапевтичні. Того ж року відремонтовано і повністю відновлено водолікарню на 9 ванн. Для відпускання лікувальних процедур було встановлено 10 грязьових канап, 13 апаратів в електрокабінеті, обладнано рентген-кабінет. А ще через рік кількість ванн подвоїлась - їх стало 18. Тоді ж було відкрито гінекологічний і масажний кабінети, інгаляторій, почала працювати лабораторія.Ванное Отделение 1961

 

У 1949 р. майже 3/4 тих, хто лікувався в санаторії, становили хворі із захворюваннями органів травлення. А з 1953 р. санаторій стає спеціалізованою оздоровницею гастроентерологічного профілю.

 

У 1960 р. здано в експлуатацію четверту свердловину мінеральної води. А незабаром стала до ладу нова їдальня для хворих на 500 місць, реконструйовано спальні корпуси, введений в експлуатацію лікувальний корпус.

 

Розширювався санаторій і в наступні роки. Тільки протягом 1963-1964 рр. кількість ліжок зросла більш ніж на 400. У світлому просторому приміщенні обладнано бювет, відкрито водолікарню на 40 ванн з душовими установками, бактеріологічну лабораторію. Протягом 1970-1973 рр. кількість ліжок зросла більш ніж на 500, розширено фізіотерапевтичний кабінет, клінічну і біохімічну лабораторію, став до ладу новий літній кінотеатр і Палац культури, водогрязелікарня на 20 ванн і 40 грязьових канап, новий бювет на 1500 відвідувань, лікувальний пляж, спальний корпус санаторію "Березовий гай" на 250 місць.Арка_1_1961.jpg

 

У 1973 році  організовано об'єднання санаторно-курортних закладів курорту «Миргород». У 1976 р. до його складу увійшов новий санаторний комплекс «Миргород». А в 1982 році введено в дію санаторій «Полтава» на 500 місць.

 

У 80-тих роках на базі курорту особливо активно працює кафедра гастроентерології і лікувального харчування Київського інституту удосконалення лікарів. Лікарі курорту В.Г. Ульянова, М.М. Губа, Ю.М. Поліщук, М.П. Мельник, А.Я. Мандрика, А.П. Кучма, Н.В. Вершинська, М.І. Губа, О.І. Сплавський, та інші своїми науковими дослідженнями зробили значний внесок у розробку методології лікування на курорті «Миргород».

 

У 1983 р. у санаторії "Березовий гай" вперше на Україні почало діяти відділення для батьків та дітей, хворих на цукровий діабет. У 1989 році курорт стає об'єднанням санаторно-курортних закладів відпочинку на курорті «Миргород» Ради по управлінню курортами профспілок України.

 

У 1991 р. - засновано лікувально-діагностичний центр. У санаторії "Миргород" відкрито спеціалізоване відділення для лікування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, а в санаторії "Полтава" - для лікування хворих в ранній період після операцій на шлунку та жовчному міхурі.

 

До ювілею засновника курорту в 1998 році відкрито пам'ятник І.А.Зубковському та музей курорту «Миргород». У цьому ж році спільно з іноземними фармацевтичними фірмами Німеччини розроблена Миргородська програма лікування цукрового діабету. А роком пізніше в санаторії «Березовий гай» відкрито Центр підготовки медпрацівників та хворих на цукровий діабет. У санаторії «Миргород» відкрито реабілітаційне для хворих з цереброваскулярною патологією, у санаторії «Полтава» відділення лікування органів опори й руху, реабілітаційне відділення післяінфарктних хворих. Загалом в останні роки, спираючись на столітній досвід і сучасні дослідження, тут розробили цілий ряд оздоровчих програм, які дозволили створити більше десяти реабілітаційних відділень, які дають можливість на курорті «Миргород» ефективно проводити комплексне оздоровлення всього організму. Люди отримують реальний і найцінніший результат від лікування і цей результат — стійке покращення здоров'я.

 

Сьогодні у санаторно-курортному комплексі «Миргород» працює більше тисячі досвідчених спеціалістів, із них близько 100 лікарів, серед яких п’ять Заслужених лікарів України. Лікарі миргородської оздоровниці добре відомі у науковому світі своїми дослідницькими роботами, активно співпрацюють з науково-дослідними центрами не лише в Україні, а й за кордоном, постійно підвищують свій професійний рівень. Тільки за останні роки фахівцями ПрАТ «Миргородкурорт» опубліковано кілька десятків науково-практичних робіт і ця робота активно продовжується.

Бювет. Центральная площадь сверху

Сьогодні Приватне акціонерне товариство лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт» — це все, що ми очікуємо від європейського курорту. Всесвітньовідома цілюща мінеральна вода та унікальні лікувальні грязі, неповторна краса курортних парків, які дарують світу кришталево чисте повітря. А ще найпотужніший лікувально-діагностичний комплекс, який об'єднує сучасні санаторії «Березовий гай», «Миргород», «Полтава», «Хорол» та кращі в галузі загальнокурортну поліклініку та бальнеогрязелікарню, що пропонують більше 300 видів процедур і досліджень. Це унікальні природні лікувальні чинники, найсучасніше обладнання кращих світових виробників та ефективні методики, які дозволяють проводити комплексне оздоровлення всього організму. Це європейський комфорт, насичена культурна програма, широкі можливості для незабутнього відпочинку.

 

Сьогодні «Миргородкурорт» за всіма показниками є лідером санаторно-курортної сфери нашої держави. Всі його оздоровниці мають вищий рівень акредитації.

 

 

Укр